سه شنبه , ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
فوری
خانه / اخبار / اخبار بین الملل / چین،هر خوردنی قانونی اما نخوردن و روزه گرفتن غیر قانونی

چین،هر خوردنی قانونی اما نخوردن و روزه گرفتن غیر قانونی

چین کشوری که در آن خوردن سگ، گربه و حتی انسان آزاد است و برخوردی با آن نمی شود روزه گرفتن مسلمان را غیر قانونی و مساله امنیتی اعلام کرد.

سگ-خوردن-چینی-ها

سگ-خوردن-چینی-ها-فروشگاه سگ-خوردن-چینی-ها-2

گربه-خوردن-چینی-ها

انسان-و-جنین-خوردن-چینی-ها-2انسان-و-جنین-خوردن-چینی-ها-3انسان-و-جنین-خوردن-چینی-ها-4انسان-و-جنین-خوردن-چینی-ها

منطقه شین کیانگ، منطقه ای نفت خیز اما از نظر اقتصادی بسیار عقب مانده که حدود ۹ میلیون مسلمان در آن زندگی می کنند. مسلمانان چین از نظر دینی و فرهنگی دارای محدودیت های زیادی هستند تا آنجا که فقط در ماه گذشته حدود ۳۵ مسلمان در درگیری با پلیس جان خود را از دست دادند.

دانش آموزان مسلمان در طول دوره تابستان از شرکت در هر نوع فعالیت دینی منع می شوند، همچنین حق ندارند هیچ نوع برنامه دینی بر روی موبایل و یا لپ تاپ شخصی خود داشته باشند. سخنگوی مرکز آموزش یکی از مناطق مسلمان نشین شین کیانگ گفت: دانش آموزان مسلمان موظف هستند در طول ماه رمضان روزهای جمعه نیز در مدرسه حاضر شوند، همچنین تمام مدارس منطقه «تکسی» توافق نامه ای امضا کردند که در اثر آن حق روزه گرفتن از تمام کارمندان آن ها سلب شد.

 مسوولین دولتی شین کیانگ به مسوولین فروشگاه ها و کارمندان ادارات دستور دادند که از روزه گرفتن در ماه رمضان خودداری کنند، همچنین هیچ کدام از سازمان های دینی حق ندارند در طول ماه رمضان هر نوع فعالیت آموزشی دینی داشته باشند.

علاوه بر تمام این ها نیروهای امنیتی به درب خانه ها می روند و به بهانه حفظ امنیت به درون خانه های مسلمانان وارد می شوند، به آنان میوه و نوشیدنی می دهند و آنان را مجبور می کند که این مواد را در حضور مسوولین مصرف کنند و هر کس از چنین دستوری سرپیچی کند به جرم روزه گرفتنغیرقانونی متهم خواهد شد.

chinese-muslim

درباره ادمین

هم در پی بالائیــــان ، هم من اسیــر خاكیان هم در پی همخــــانه ام ،هم خــانه را گم كرده ام آهـــــم چو برافلاك شد اشكــــم روان بر خاك شد آخـــــر از اینجا نیستم ، كاشـــــانه را گم كرده ام درقالب این خاكیان عمری است سرگردان شدم چون جان اسیرحبس شد ، جانانه را گم كرده ام

مطالعه دیگر مطالب

بهترین زهد و خویشتنداری

هیچ خویشتنداریی سودمندتر از دوری از حرام و پرهیز از آزار مؤمنان نیست.

مباهات خداوند و فرشتگان

هر کس وظایف خود را نسبت به مومنان انجام دهد خداوند و فرشتگان به او مباهات می کنند.

۶ نظرات

  1. it is shown a beast than humanity

  2. اینا از وجود خدا بی خبرن

  3. چه حرومزاده های نامردی خدا الهی عذابشون رو زیاد کنه

  4. حالا برین جنس چینی بخرین و پولتونو بدین به همچین موجودات آدم نمایی. صد رحمت به امریکا، حداقل اگه روزه بگیری یا حتی تو یه مکان عمومی نماز بخونی کسی اذیتت نمی کنه!!!!

  5. خب حالا روزه ونماز نمیدونن واسی چی دیگه مردارخواری میکنن اره دیگه ماهم توکشورمون هرجا میریم جنس چینی میبینیم ایناتودرست زندگی کردن موندن چه برسه براما بیان لوازم ضروری درست کنن من چند وقت پیش رفتم تسبیح بخرم دیدم جنسش چینی نخریدم

  6. جمعیت خیلی زیاداست ازگرسنگی دیونه شدند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Enter Captcha Here : *

Reload Image